Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

World Press Photo, Master Class 2010

AddThis Social Bookmark Button

GENÇ FOTO MUHABİRLERİNE VE BELGESEL FOTOĞRAFÇILARA ÇAĞRI

World Press Photo, genç ve yetenekli foto muhabirlerini ve belgesel fotoğrafçıları, bu yıl Kasım ayında Amsterdam’da on yedincisi düzenlenecek olan Joop Swart Master Class seminerine çağırıyor. Seminerin Türkiye başvuruları 6 Şubat Cumartesi gününe kadar Fotoğraf Vakfı’na yapılacak.

Basın fotoğrafçılığının saygın kuruluşlarından World Press Photo’nun, 1994 yılından beri düzenlediği Joop Swart Master Class seminerine bu yıl da farklı ülkelerden seçilecek 12 fotoğrafçı katılacak. Kasım ayında Amsterdam’da gerçekleştirilecek ve bir hafta sürecek olan seminer, haber ve belgesel fotoğrafın dili, etik ve teknik sorunlarını kapsayacak. Fotoğrafçılar, kendi alanlarında yetkinleşmiş ustalarla, hazırladıkları projelerini tartışma/değerlendirme fırsatı bulacak, sunumları izleyeceklerdir.

2009 yılında gerçekleştirilen seminer sonunda katılımcıların ‘Touch’ konulu foto öyküleri bir kitapta toplanmıştı. Bu seminerle ilgili multimedya dökümanları (fotoğraf ve video) aşağıdaki web adresinde izlenebilir: http://www.worldpressphoto.org

2010 yılı seminerine katılmak isteyen basın fotoğrafçılarının veya belgesel projeler hazırlayan fotoğrafçıların, kısa özgeçmişleri ve örnek çalışmalarıyla 6 Şubat 2009 Cumartesi gününe kadar Fotoğraf Vakfı’na başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sonucunda belirlenecek aday isimleri World Press Photo’ya bildirilecektir.

World Press Photo daha sonra adaylarla bağlantı kurarak hazırlayıp yollamaları gereken portfolioları hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Adayların bu doğrultuda hazırlayacakları portfoliolarını 5 Nisan 2010 tarihine kadar World Press Photo’ya göndermeleri gerekmektedir. Kasım 2010’da yapılacak seminere katılacak 12 fotoğrafçı, bağımsız bir seçici kurul tarafından, gönderilen portfoliolar değerlendirilerek belirlenecek ve Nisan ayında açıklanacaktır.

Fotoğrafçıların Kasım 2010 ‘da 31 yaşından gün almamış olmaları, semineri izleyecek ve iletişim kuracak derecede iyi İngilizce bilmeleri gerekmektedir.
Detaylı Bilgi İçin:
0212 292 19 39
0212 293 25 85
www.fotografvakfi.org
info@fotografvakfi.org
info@galatafotografhanesi.com

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile