Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Hayalden gerçeğe dönüşen fotoğraflar

AddThis Social Bookmark Button

İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Amasra ve Safranbolu’da çocukların objektifine yansıyan çarpıcı kareler Profilo Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor.


P&G Türkiye ve Darüşşafaka Cemiyeti iş birliği ile geleceğin liderlerini yetiştirmeyi ve çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi hedefleyen “Hayalden Gerçeğe” projesi kapsamında çocuklar ilk fotoğraf sergisini açtı.

 

Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerine ev sahipliği yapan İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Amasra ve Safranbolu’da çocukların objektifine yansıyan çarpıcı kareler ilk olarak Nişantaşı Sofa Otel’de sergilenmeye başlandı. 46 fotoğraftan oluşan “Geleceğe Miras” Fotoğraf Sergisi, Sofa Otel’den sonra şimdi de 1 Nisan'a kadar Profilo Alışveriş Merkezinde görülebilecek.

Kültür-sanat ve bilim dalında geleceğin liderlerini yetiştirmek ve çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürmek amacıyla tasarlanan “Hayalden Gerçeğe” projesinin ilk adımı 2010 Nisan ayında Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde “Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu”nun hizmete açılmasıyla atılmıştı. Hayallerde yolculuk 2010 - 2011 eğitim döneminde İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Amasra ve Safranbolu’ya uzandı. Darüşşafakalı öğrenciler ve bölge çocukları tarihi, kültürel ve doğal hazineleri fotoğraf karelerinde harmanladı. Fotoğraf sanatçısı Ömer Serkan Bakır’ın yönderliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde çocuklar fotoğraf çekmenin inceliklerini öğrendi. Geziler boyunca çocukların çektiği onlarca fotoğraf, ilk olarak İstanbul’da çeşitli noktalarda, ardından bölgelerde sergilenecek.

 

Kaynak: www.ntvmsnbc.com

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile