Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Briç Spor Kulübünden Fotoğrafçılara Çağrı

AddThis Social Bookmark Button

Zonguldak Briç Spor Kulübü'nün, düzenlenen briç turnuvalarının fotoğrafçı gözüyle belgelenmesine yönelik hazırladığı proje sürüyor. Bu amaçla kulüp briç turnuvalarının fotoğrafçılar tarafından izlenmesi için turnuva tarihlerini önceden açıklıyor. Zonguldak Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Topluluğu ZOFSAT’ın ve SergiOdası’nın da desteklediği proje sonunda sergi açılacak ve iki başarılı fotoğrafçı yurt içi ve dışında yapılacak kültür gezilerini paylaşacak. (Kent dışında yapılacak turnuvalara katılım için ulaşım desteği verilecek) .

Bilgi İçin Telefonlar > Altan Sezgin 0535 874 97 40 > Metin Onan 0532 416 97 16
Mustafa Bilge: mustafa67bilge@hotmail.com Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin. (Briç Spor Kulübü)
Yeni Turnuvalar
Kilimli Belediyesi Ulusal Briç Turnuvası > Yer: Kilimli Belediyesi Radartepe Konukevi > 9 - 10 Ağustos Cumartesi-Pazar > saat: 13.00 > (Katılımcı fotoğrafçılar kahvaltı ve yemeklere davetliler)
Ayrıntılı Program : http://www.zonguldakbric.org/kilimli_radartepe.htm

“Türkiye’de Basın Fotoğrafçılığının Görsel Tarihi  Osmanlı’dan  1960’a”

Uğur Kavas’ın “Türkiye’de Basın Fotoğrafçılığının Görsel Tarihi  Osmanlı’dan  1960’a” adlı kitabı çıktı.
Kodak Türkiye’nin sponsorluğunda yayımlanan kitap, fotoğrafın bulunmasından 1960’a kadar geçen evrede, Osmanlı topraklarında ve Türkiye’de basın fotoğrafçılığının gelişimini, o dönemdeki foto muhabirlerinin anılarını içeriyor.
Basın fotoğrafçılığı alanında araştırma yapan akademisyen, öğrenci ve fotoğraf sanatına hevesli herkese hitap eden kitap, bu alanda eksikliği hissedilen kapsamlı ve anlaşılır bir derleme çalışması özelliği taşıyor.
Henüz yayınlanmamış olan kitabın 2’nci cildi ise, 1960’dan günümüze kadar olan dönemi kapsıyor.
1977 yılında deklanşöre basmaya başlayan Uğur Kavas, belediye muhabirliği ve başbakanlık muhabirliği yaptı. Ankara Kulübü, AFSAD (Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği), IFPO (Internatıonal Freelance Photographers Organization) ve TFMD (Türkiye Foto Muhabirleri Derneği) üyesi olan Kavas, 2007 Eylül ayında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden emekli oldu.

2005 yılında, kızılötesi fotoğrafların  yer aldığı  Türkiye’deki ikinci albüm olma özelliğini taşıyan “Bir Başka Ankara”ya imza atan Kavas’ın, aynı zamanda, üç arkadaşıyla 1994’te yayımladığı “Çizgiler” adlı albümü de bulunmaktadır.
Kitap, Ankara'da Tripod Fotoğrafçılık'tan ve büyük kitabevlerinden temin edilebilecek.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile