Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Gülünç Bir Etkinliğe Çağrı

AddThis Social Bookmark Button
1 Mayıs 2009’da 10 yaşına basacak olan Zonguldak Sergi Odası bu nedenle “Gülünç Bir Etkinliğe Çağrı” başlığı altında yeni bir proje hazırladı. 
Proje; tabela, giysi, okul çantaları, gazete, televizyon ve reklamlarda bir pazarlama yöntemi olarak gittikçe yaygınlaştırılan yabancı sözcüklerin yaşamımızdaki yerinin doğrudan veya tasarlanmış görsel yorumlarından oluşacak.
Aziz Nesin’in “Çuvala Doldurulmuş Kediler” isimli kitabındaki “ Bu ingilizce basılı yazıların hepsini saptamak isterdim. Hele bir filmle görüntülenirse ne gülünç olurdu? ” sözünden destek alan bu proje, Aziz Nesin’in dildeki bozulmaya karşı olan duyarlılığını paylaşmak amacı ile düzenleniyor.
Cep telefonu ile saptanan fotoğrafların da katılabileceği bu etkinlik için en az 3, en fazla 6 fotoğraf CD’ye kayıt edilerek gönderilecek.
Gelen fotoğraflar; İFSAK Üyesi - Fotoğrafçı İbrahim Akyürek, ZOKEV üyesi - Yazar Ahmet Öztürk, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Öğretim Üyesi - Yazar Mustafa Eyriboyun ve Karikatürcüler Derneği Zonguldak Temsilcisi - Karikatürist Kürşat Coşgun’dan oluşan kurul tarafından değerlendirilerek izlenime sunulacak fotoğraflar belirlenecek.
Son katılım tarihi 15.Kasım.2008 olan bu görsel imeceye fotoğrafları seçilen katılımcılara sanat - edebiyat kitapları armağan edilecek.
Ayrıntılı Bilgi ve Katılma Belgesi İçin > zsergiodasi@hotmail.comBu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.   adresine başvurabilirsiniz…

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile