Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Elazığ Fotoğraf Yarışması

AddThis Social Bookmark Button

Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan, turizm sektörünün gelişmesi amacıyla Elazığ ilini geliştirmek amacıyla fotoğraf yarışması düzenlenecek.

Yarışmaya her katılımcı12 adet farklı fotoğraf ile katılabilecek. Fotoğraf temaları; “Köyde Yaşam, Ekonomik Yaşam, Doğa, Elazığ Genel Görüntü, 4 Mevsim, Kültür, Tarih, Keban Barajı & Balıkçılık, Turizm Çeşitliliği, Modern Elazığ, Sanayi, Yerel Mimari başlıklarında olacak. Fotoğraf temaları hakkında bülten ve içerikler ve jüri daha sonra valilik web sitesinde yayınlanacaktır.

Yarışmaya sadece Elâzığ’la ilgili fotoğraflar katılacaktır. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, düzenleme kurulu, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları hariç 18 yaş üzeri ulusal ve uluslararası herkes katılabilir. Yarışmaya katılacak fotoğraflar daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış, sergilenmemiş, yayınlanmamış ve basılmamış olmalıdır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Fotoğraflar dijital formatta kabul edilip değerlendirilecektir. Yarışmaya katılanlar ad ve soyadları, adres ve telefon bilgilerini bir zarfın üzerine yazarak içerisine CD veya DVD ile birlikte 18x24 boyutlarında fotoğraflarını bastırarak (fotoğrafların arkasına sadece rumuz yazılacak) katılım formunu da ekleyip elden ya da posta-kargo yoluyla gönderebilirler.

Yarışmaya sunulan tüm eserlerin kullanım hakları Elazığ Valiliği ve eser sahibinin olacaktır. Fotoğraflar Elazığ ilinin tanıtımında, valilik yayınlarında eser sahibinin ismiyle kullanılacaktır. Bu kullanımlar için ayrıca bir telif hakkı ödenmeyecektir. 

Yarışmaya katılacak eserler eksiksiz olarak doldurulmuş başvuru formuyla beraber zarfa koyularak son katılım günü olan 03 Ekim 2012 saat 17:00 kadar teslimat yerine ulaşacak şekilde posta/kargo ile gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir. 

Yarışmada dereceye girenlerden birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 5.000 TL, Mansiyon: 10x500= 5.000 TL, fotoğraf satın alma: 45x100= 4 500 TL olacaktır.

Yarışma ile ilgi tüm detaylar ve başvuru formu www.elazigfotofest.net adresinden,www.elazigkultur.gov.tr ve www.elazig.gov.tr adreslerinden temin edilebilir”

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile