Fotogram.org - Fotoğraf Adına Ne Varsa

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfMükemmel 

Engin Güneysu ile Sokak Fotoğrafçılığı ve Portfolyo Değerlendirmesi

AddThis Social Bookmark Button

Fotoğrafçı Engin Güneysu tarafından zaman zaman düzenlenen ve katılımcılarına büyük katkılar sağlayan eğitimlerini kaçıranlar için bir fırsat daha. Engin Güneysu ile "Sokak Fotoğrafçılığı ve Portfolyo Değerlendirmesi" düzenlenecek.

Başta “200 Evler” sosyo belgesel fotoğraf projesi olmak üzere bir çok projeye imza atmış olan Engin Güneysu ''Sokak Fotoğrafçılığı ve Portfolyo değerlendirmesi' 'adında bir atölye programı yapacak.

Atölyede İşlenecek Konular
- Dünya'da kent fotoğrafı adına dünden bugüne yapılan işler incelenecek, katılımcıların portfolyolarına bakılacak ve daha etkili kompozisyon kurmaları için kendilerine ipuçları verilecek.

- Sokak Fotoğrafçılığı
Sokaklar, toplumların kültürlerinin en büyük ve doğrudan yansımasını oluşturur. Bir yere dair orada bulunan insanların yaşayış tarzları hakkında en temel bilgiler şehirlerin görüntülerine bakarak oldukça kolay ortaya çıkartılabilir.

Sokaklar, aslında doğal bir platodur. Şüphesiz ki sokak fotoğrafçısı da bu devamlı değişim halindeki sahneyi en iyi değerlendiren kişidir, anlık değişen ışık koşulları kendisinden bağımsız hareket eden insanlar, sokak fotoğrafçısının işini zorlaştırır. Ama fotoğrafçı; fotoğraf makinesine hakim olmayı ve konunun neresinde ne zaman bulunulması gerektiğini bildiği sürece ortaya kurgudan öte gerçeğin en yalın halini çıkartacaktır.

Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi Programı:

1. Oturum 14 Nisan Cumartesi 10:00-11:30
- Sokak Fotoğrafçılığının genel tanımı
- Katılımcıların bu güne kadar ürettikleri işlerin genel değerlendirmesi.
- Çekilen fotoğraflar üzerinde yardımcı programlar ile nasıl düzenlemeler yapılabileceğine dair katılımcılara bilgilerin akrtarılması. 

2.Oturum 14 Nisan Cumartesi 11:40-13:00
- Sokak fotoğrafçılığı alanındaki önemli fotoğrafçılar ve çalışmaları.
- Teknik ekipmanlar; fotoğraf makineleri ve objektifler.
- Çekim teknikleri; Konuya yaklaşma, doğru objektif kullanımı.
- Kompozisyon ve fotoğrafçılığın temel kurallarının hatırlanması.

Çekim Gezisi 14 Nisan Cumartesi 14:00-18:00
Çekim gezisi ve sahada dikkat edilmesi gereken bazı hususların eğitmen tarafından katılımcılara aktarılması. Sırası ile katılımcıların takıldıkları hususlar üzerinde durulacak ve bilgi alışverişi yapılacaktır.

Seminer Katılım Koşulu:
*Temel Fotoğraf Bilgilerine sahip olmak (diyafram, enstantane, pozlama vb.)
*Fotoğraf makinesine sahip olmak

NOT:Seminer katılımcı sayısı en az 8, en fazla 15 kişiyle sınırlıdır. Kayıt yaptırmak için: info@photoworldfotografmerkezi.com adresine mail atabilir ya da 0216 418 1976 – 0216 418 0174 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu


Yenile